Gala "Branża IT 20 - 30 lat temu"

1. Gala Branża IT 20 - 30 lat temu

W dniu 8 czerwca 2019 roku w Warszawie odbyła się Gala "Branża IT 20 - 30 lat temu”. Poczynając od sobotniego wieczoru, a na letnim, niedzielnym poranku kończąc, w gali brało udział około 300 osób.

W części oficjalnej zebrani mieli okazję poznać historię polskich komputerów poczynając od maszyn takich takich jak Odra 1003 po maszyny Jednolitego Systemu, których ostatnim przedstawicielem była jednostka typu R-32. Dokonało się to dzięki całej grupie pionierów, inżynierów informatyków i konstruktorów pracujących w latach 70 ubiegłego wieku w zakładach ELWRO, przybyłych z Wrocławia do Warszawy specjalnie z okazji Gali.

W drugiej części zebrani mogli wysłuchać wspomnień z początków transformacji przełomu lat 80-tych i 90-tych 9 znaczących przedstawicieli pionierskich, polskich firm dystrybucyjnych, które powstały dzięki ich przedsiębiorczości i ukształtowały w tak silny i stabilny system całą branżę IT w naszym kraju. Dyskusję poprowadził Ireneusz Dąbrowski, dziś mentor i przewodniczący Rad Nadzorczych kilku giełdowych firm IT, który zaprosił do rozmowy takie legendy rynku jak: Krzysztof Musiał, Tomasz Chlebowski, Piotr Kuźnicki, Tadeusz Kurek, Andrzej Przybyło i Wiesław Wilk, a z młodszego pokolenia Andrzejów: Sobola i Kuźniaka. Z ogromnym zainteresowaniem goście gali wysłuchali barwnych wspomnień i anegdot z początków polskiej transformacji ekonomicznej i skoku technologicznego i cywilizacyjnego.

Gośćmi Honorowymi 1. Gali "Branża IT 20 - 30 lat temu" zostali Jacek Papaja, Thanasis Kamburelis i Radosław Brzózka.

Dodatkową statuetką podkreślono zasługi Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Po wręczeniu pamiątkowych statuetek wszyscy mogli porozmawiać o historii i dniu dzisiejszym biznesu IT. 

Warto podkreślić, że była to pierwsza od kilkunastu kwartałów okazja dla przedstawicieli firm IT do osobistego kontaktu zarówno z legendami branży, jak również na odświeżenie wizytowników przez zebranie nowych kontaktów.

W powszechnym odbiorze była to, bardzo interesująca i wartościowa impreza, która może stać się zaczątkiem stałego, corocznego spotkania branży.

2. edycja Gali "Branża IT 20-30 lat temu" zaplanowana jest na 4.06.2020.

 

Zapraszamy do obejrzenia transmisji LIVE:

https://www.facebook.com/pg/itclubpl/posts/?ref=page_internal

 

Serdecznie zapraszam do współpracy i wsparcia w przygotowaniu dolejnych wydarzeń. Poprosimy o pomoc w kontaktach, rekomendacjach by jak najwięcej osób z branży IT miało możliwość spotkania się na wyjątkowych naszych wydarzeniach.

Dodatkowe informacje:

Organizator: Joanna Sulowska +48 607 222 272

Koordynator wydarzeń: Małgorzata Bielecka +48 537 003 310

 

Polub nasz funpage i bądź bieżąco‼️

https://www.facebook.com/itclubpl/

Obserwuj nasze wydarzenia:

https://www.facebook.com/pg/itclubpl/events/?ref=page_internal

 

DO ZOBACZENIA ‼️‼️

Zespół IT Club